GÜZEL ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA

4 GÜNLÜK MANZARA VE KÜLTÜR FOTOĞRAFÇILIĞI EĞİTİM GEZİSİ (WORKSHOP)

Yaklaşık 60 milyon yıllık bir süreç içerisinde, Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın lav ve küllerini püskürtmesiyle oluşan volkanik yeryüzü tabakası, bu süreç içerisinde, yağmur, rüzgar ve çok az da olsa insanoğlunun bu toprakları aşındırması ve şekillendirmesiyle oluşmuş çok şaşırtıcı ve tuhaf ama bir o kadar da hayranlık uyandıran harikulade bir bölge: Kapadokya
Kapadokya Fotoğraf Gezisi olarak gerçekleştireceğimiz bu manzara ve kültür fotoğrafçılığı workshop turunda, hayranlık uyandıran vadileri, farklı kaya oluşumlarına şahitlik edecek, sert bazalt kayalarından oluşmuş ve halk tarafından adı “peri bacası” olarak adlandırılmış konik biçimli doğal sütunları ve çevre halkının yaşayışını görecek, kayalara oluşturulmuş kiliseler çevresinde estetik ve etkin fotoğraflar peşinde koşturacağız. Özellikle gün doğumu ve gün batımı sırasında bu eşsiz toprakları en estetik biçimde fotoğraflamanın yöntemlerini öğrenip, farklı fotoğraf tekniklerini uygulayacağız. Programımızda yer alan balon turu ile de, bu şaşırtıcı vadileri ve yeryüzü şekillerini havadan fotoğraflama şansı bulacağız.

Özellikle manzara fotoğrafçılığı konusunda kendisini geliştirmek ya da bu alana adım atmak isteyen fotoğrafçılar ya da fotoğraf meraklıları için Kapadokya Fotoğraf Gezisi bu anlamda eşsiz fotoğraf fırsatları sunmakta. Ayrıca seyahatimiz sırasında ziyaret edeceğimiz köyler de bölge halkı ile sohbet etme şansı bulmakla beraber, portre ya da insan fotoğrafları üzerinde çalışma ve çekim yapma fırsatımız olacak.

NELER DAHİL

Kapadokya Fotoğraf Gezisi ücretine dahil olan hizmetler :

  • Havalimanı ile konaklanacak otel arası gidiş/geliş transferi
  • Workshop süresince otelde 3 gece konaklama, 4 gün kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri
  • Çift kişilik odalarda konaklama (tek kişi konaklamalarda, ekstra tek kişi farkı ücrete yansıtılmaktadır)
  • Workshop süresince bölgede gidilecek tüm lokasyonlara konforlu minibüs ile gidiş/dönüş
  • Bire-Bir Fotoğraf Rehberliği & Grup Rehberliği, ve saha çalışmalarında uygulamaları fotoğraf eğitimi
  • Çekeceğimiz fotoğrafların değerlendirilmesi ve fotoğraf semineri
  • Adobe Lightroom, Adobe Photoshop ‘dijital fotoğraf proses’ tekniklerinin gösterilmesi, post-proses sunumları
  • Detaylı fotoğraf notları ve bilgilendirmeler.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kapadokya Fotoğraf Gezisi ücretine dahil olmayan hizmetler şunlardır :

  • Kapadokya bölgesine yurtiçi ve yurtdışı uçuş hizmetleri/ulaşım.
  • Foto workshop gezisi süresince kişisel olarak yapılacak olan harcamalar. (ör: hediyelik alışverişler, alkollü ya da alkolsüz içkiler, kuru temizleme hizmeti, seyahat sigortası (Seyahat ve Sağlık sigortaları)
  • Balon Turu (1 – 1.15 hour)
  • Workshop gezisi süresince programda yer alamayan ancak daha sonradan programala dahil edilmesi halinde, müze ve diğer ören yerlerine giriş ücretleri.

GEREKLİ OLAN FOTOĞRAF EKİPMANLARI

Fotoğraf makinaniz haricinde diğer ekipmanların getirilmesi zorunlu değildir. Ancak sahip olduğunuz ekipmanları yanınınzda getirmeniz workshop eğitiminin sizin açınızdan çok daha verimli ve etkin geçmesinde faydalı olacaktır. Özellikle tripod sahibi iseniz, düşük ışık şartları ya da uzun pozlama çalışmaları sırasında yararlanacağımız tripodunuzu mutlaka yanınınzda getirmenizi öneririz.
Bununla beraber, bazı günlerin akşamında yapacağımız fotoğraf okumaları, fotoğraf seçimleri ve adım adım fotoğraf işleme sunumları sırasında faydalanabilmeniz için dizüstü bilgisayar (Notebook, iPad, Tablet vb.) getirmenizi tavisye ederiz.

 • Digital SLR fotoğraf makinası
 • Şarj cihazınız, yedek piller, hafıza kartları vb aksesuarlar
 • Tripod (Üçayak. Tercihen güçlü, sağlam ayaklara sahip.)
 • Varsa, fotoğraf filtreleri, (Neutral Density Filters, Graduated density filters vb.)
 • Sahada çekeceğimiz fotoğrafların aktarılması ve çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi için dizüstü bilgisayar, ipad ya da tablet bilgisayar. Ayrıca dizüstü bilgisayar dijital fotoğraf edit sürecinin daha verimli takip edilmesi için faydalı olacaktır.
 • Geziye uygun kıyafetler, yürüyüş ayakkabıları (Tercihen bilekleri saran sert ve tırtıklı tabanlı yürüyüş botları ya da ayakkabı)

FITNES ve FİZİKSEL GEREKSİNİMLER

Workshop gezimiz süresince belli bazı noktalarda bir saate varan çekimler yapmakla beraber, bol bol yürüyüş yapmamız gerekecektir. Tehlikeli olmamakla birlikte hafif eğimli vadilerde yürüyüşler olacak. Ayrıca daha iyi çekim fırsatları yakalamak için tümsek ya da yüksek noktalara çıkmamız gerekebilecektir.

WORKSHOP EĞİTİM DİLİ

Fotoğraf workshop gezisinin eğitim dili Türkçe ve İngilizcedir.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ ve İPTAL DURUMU

Yukarıda yer alan program; “Kapadokya Fotoğraf Gezisi”nin planlanmış programı olmakla birlikte, program; hava şartları ve diğer nedenlerle değişebilir. 4 günlük Manzara ve Kültür Fotoğrafçılığı Kapadokya Gezimiz minimum 5 katılımcı tamamlandığında gerçekleştirilecektir. Workshop fotoğraf gezimize kesin rezervasyon yaptıran ancak kişisel nedenler dolayı rezervasyonunu iptal etmek durumunda kalan katılımcılarımıza, yapmış oldukları ödemeler geri ödenecektir. Lütfen geri ödeme koşullarını “Katılım Koşulları ve Diğer Şartlar” sayfamızdan mutlaka kontrol ediniz. Bu sayfada foto workshop gezimize ait tüm katılım bilgilerini ve şartlarını ayrıntılı bir biçimde bulabilirsiniz.

Workshop TarihleriMayıs 2017
Katılım DurumuKatılıma Açık
Katılım ÜcretiHenüz Belirlenmedi
Katılımcı SayısıMax 5 katılımcı
Tecrübe/SeviyeBaşlangıç/Amatör/İleri seviye
GÜN 1
Avanos

Fotoğraf turumuzun başlangıç noktası Avanos. Dört gün boyunca konaklamamızı burada yapacağız ve bu noktadan hareketle diğer bölgeleri gezeceğiz. Konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleştikten sonra, akşam yemeğinde hem birbirimizle tanışacağız hem de workshop süresince neler yapacağımızı, bölgeyi ve programımızı konuşup fotoğraf turumuzun genel hatlarını irdeleyeceğiz.

GÜN 2
Avanos – Uçhisar & Çat /Güvercinlik Vadisi

Güne Avanos’ta başlıyoruz ve önce ünü artık dünyaya yayılmış seramik ustası Çeç Galip’İn ünlü Saç Müzesi’ni geziyoruz.Daha sonra yine Galip Usta’nın seramik atölyelerini ziyaret edip seramik yapımı sırasında etkili kareler yakalamaya çalışacağız. Avanos’tan sonra, Uçhisar kasabasına doğru hareket edecek ve Uçhisar’ı çevreleyen vadileri ve Uçhisar kalesini fotoğraflayacağız. Uçhisar Kalesi bölgenin en güzel manzaralarından birine haiz bir nokta. Daha sonra Gemildere Vadisi’nden yürüyerek Güvercinlik Vadisine ulaşacağız ve buradan Uçhisar kasabasını ve çevresini fotoğraflayacağız.

GÜN 3
Göreme – Aşk Vadisi (Bağlıdere) Çat Valley

Bugüne erkenden Balon Turu ile başlamayı planlıyoruz. Balon Turu için kalkış ve varış noktaları o andaki hava şartlarına ve rüzgarın yönüne göre belireniyor. Ancak amazımız mümkün olduğu kadar erkenden tura başlamak ve hava fotoğrafçılığı konusunda eşsiz imkanlar sunan Balon Turu’ndan maksimum şekilde istifade etmek olacak. Sonraki durağımız Bağlıdere Vadisi , aynı zamanda da peri bacalarının şeklinden dolayı Aşk Vadisi olarak da biliniyor. Eğer zamanımız yeterli olursa Çat Vadisini ziyaret edecek ve Çat Köyü’ne ziyaret gerçekleştirip köy içerisinde insan manzaraları yakalamaya çalışacağız.

GÜN 4
Meskendir – Kızılçukur –Kılıçlar- Güllüdere

Kapadokya’daki son günümüz de bölgenin en güzel kaya formasyonlarını ve manzaralarını sunan Kılıçlar Vadisi, Meskendir, Kızılçukur ve Güllüdere vadilerini gezeceğiz. Ayrıca Çavuşin köyünde kaya evlerini fotoğraflamayı planlıyoruz.Öğlen yemeğinin ardından çaylarımızı yudumlarken fotoğrafçılık ve turumuzda yaptığımız çalışmalarla ilgili son değerlendirmeleri, fotoğraf yorumlarımızı yaparak sonrasında dönüş için hazırlıklara başlayacağız.

 • Workshop eğitim fiyatı 2 kişilik oda konaklamalı workshop fiyatıdır. Tek kişilik oda konaklaması talep edilmesi ek ücrete tabidir.
 • * Erken Rezervasyon Fiyatı, rezervasyonunuzu workshop başlangıç tarihinden en az 4 ay önce yaptırmanız durumunda geçerlidir.
 • Workshop başlangıç ve bitiş noktası Kapadokya’dır.
 • Kapalı gruplar/ İş grupları için garantili özel workshop yapılabilir. Lütfen konu hakkında iletişime geçiniz.